صفحه اصلی ارتباط با ما تبادل لینک
گیاهان داروی طب سنت طالع بینی پزشکی هنرمندان

سخنرانی های دکتر انوشه ( روابط دختران و پسران )
آیا شما نیز دکتر انوشه را می شناسید؟ آیا تکه هایی از کلیپ های صوتی و یا تصویری ایشان را در گوشی ها دیده اید؟ این کلیپ ها که حداکثر در قطعه های ۵ دقیقه ای منتشر شده بود مورد استقبال زیادی قرار گرفت و به سرعت آقای انوشه را معروف ساخت!   

این سخنرانی به شما کمک میکند طرف مقابل را به خوبی شناخته و ارتباط بهتری ایجاد کنید 

این مجموعه شامل ۵۰۰ دقیقه نکات ریز یک زندگی هست زندگی که اگر شما با بی تجربگی آغاز کنید با مشکلات زیادی بخورد خواهید کرد
http://zibashop.netforoosh.com/product/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4%D9%87-%28%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%29-21.html

تاریخ : دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ | ۶:۳۵ قبل از ظهر | بازدید : 1762

دانلود صوتی صحرا صحرا دویده ام افتخاری


توجه : مطالب زیر از سایت های مختلف گرد آوری شده است و صرفا جهت جستجو گر اتوماتیک سایت نمایش داده میشود در صورتی که مطلب غیر اخلاقی یا خلاف قوانین کشور مشاهده نمودید لطفا از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید
توجه : مالک این سایت و خود این سایت هیچگونه ارتباطی با مطالب جستجو شده از سایت های مختلف ندارد و هیچگونه مسئولیتی را نمیپذیرد تمام مطالب این سایت به صورت خودکار و با استفاده از ربات های جستجوگر مانند گوگل در این سایت درج میشوند
توجه : این سایت در ساماندهی سایت های اینترنتی ثبت شده است و آدرس و مشخصات حاصب آن در آن موجود است
توجه: این سایت یک سایت جستجوگر مطالب است و مطالب به صورت خودکار از وبسایت های فارسی بازنشر میشوند.
توجه: این سایت به صورت اتوماتیک کلمات رکیک و غیر اخلاقی و محصولات غیر مجاز را فیلتر میکند ولی اگر برنامه نتواند آنها را فیلتر کند آنهارا نمایش نمیدهد از این رو از شما پوزش میطلبیم
دو آلبوم جدید در عرض یک هفته؛ علیرضا افتخاری که در طول بیش از دو دهه بیشتر از 80 آلبوم روانه بازار کرده نشان داده همچنان خواننده فعالی است. اما آیا این روند برای او و موسیقی ایران مفید بوده؟
«اگر من صدای افتخاری را داشتم دنیا را فتح می کردم» این گفته منسوب به شجریان خواه موثق باشد یا نه، نشان دهنده اهمیت این خواننده 52 ساله اصفهانی است. صدای افتخاری بهترین خاطرات موسیقیایی خیلی از ما را ساخته، اصلا شنیدن بعضی ابیات با صدایی جز افتخاری برایمان سنگین است. «یارا یارا گاهی..» ، «حال خونین دلان که داند...»، «بیا بیا دلدار من...» و خیلی ابیات را با صدای او حفظ کرده ایم. خواننده ای که کلی طرفدار دو آتشه دارد و دهه 70 اوج قدرت او بود. دهه ای که نیلوفرانه اش 3 میلیون کاست فروخت، افتخاری اما همان طور که در ظاهر چندان مقید به سبیل، ریش پروفسوری و... نبود در مسیر یکسانی نماند. مسیرش را در پاپ و سنتی عوض کرد و رکورد تولید آلبوم موسیقی را شکست. افتخاری که یک دهه قبل، حضور کوتاهش در تلویزیون، اتفاق مهمی بود این روز ها آن قدر در تلویزیون هست که حضورش در ویژه برنامه نوروزی شبکه اول، دیگر هیجان فوق العاده ای به بیننده نمی دهد. آیا مسیری که افتخاری آمده درست است؟ تصنیف خوانی اش بیشتر طرفدار داشت یا ترانه خوانی اش؟ این همه تولید آلبوم خوب است؟ در دسترس بودن بهتر است یا کام مخاطب را تشنه گذاشتن؟ آیا این بی پروایی و جرات در خواندن و از این شاخه به آن شاخه پریدن نشان دهنده توانایی است؟ نسل ما که افتخاری را در کنار اساتیدی مثل ناظری و شجریان قرار داده کلی سوال از این دست دارد. این پرونده کوچک نگاهی به روند کاری افتخاری است که این روز ها دو آلبوم گرفتار و جاده ابریشم را روانه بازار کرده.
قبل از دهه 60پیش استاد تاج، آواز را یاد گرفت. تاج سفارش کرده بود در کار صفحه خوانی و نوار پرکردن نرود. می گفت: «فعلا فقط دنبال یاد گرفتن باش. هنوز برای خواندن خیلی زود است» افتخاری جوان این حرف را آویزه گوشش کرد و تا زمانی که استاد تاج اصفهانی زنده بود سمت اجراهای رسمی نرفت.
1357در 22 سالگی در آزمون باربد (که شامل سی لحن آوازی است) زیر نظر علی اکبر خان شهنازی، دکتر مهدی برکشلی، دکتر مهدی فروغ، دکتر داریوش صفوت و علی تجویدی، موفق به دریافت جایزه اول شد. داوران مسابقه، نوید ظهور یک استعداد بزرگ را می دادند.
1360همین که تاج اصفهانی فوت کرد، اسباب را جمع کرد آمد تهران. اولین جایی هم که سراغش را گرفت منزل شجریان بود، چون شنیده بود شجریان شاگرد خصوصی می گیرد. افتخاری جوان به هر دری میزد تا پیش استادان بنام آن زمان برود.
1362اولین آلبومش را آن هم با بزرگ ترین آهنگساز آن روز ها یعنی فرامرز پایور به یاد استاد فقیدش تاج اصفهانی به نام «آتش دل» منتشر کرد.
1363«دوش در حلقه ما قصه گیسوی تو بود» خیلی از ایرانی ها اولین بار صدای او را در تیتراژ سریال امیر کبیر (سعید نیک پور) شنیدند؛ آواز ماهوری که با نی محمد علی کیانی نژاد اجرا می شد. افتخاری با خواندن این آواز حسابی سر زبان ها افتاد.
1363 تا 1366برگشت اصفهان و به خواست پدرش کار موسیقی را کنار گذاشت، البته تمریناتش را ادامه می داد. بعد از سه سال پدرش رضایت داد تا به دنیای موسیقی برگردد و او دوباره برای کارهای جدیدش راهی تهران شد.
اواخر دهه 60دیگر توانسته بود حسابی توجه تمام استادان موسیقی را به خودش جلب کند. شنیدن نام آهنگساز آلبوم جدیدش (راز و نیاز) همه را متعجب کرده بود: «حسین علیزاده» علیزاده در آن روزها تازه از کار ساخت نی نوا فارغ شده بود. بعد از این آلبوم هم افتخاری روند همکاری با استادان را در آلبوم های بعدی اش هم ادامه داد. همکاری با استادانی مثل پرویز مشکاتیان (آلبوم مقام صبر همراه با گروه عارف)، محمد موسوی (دریغا)، فریدون شهبازیان (شور عشق)، محمدعلی کیانی نژاد (مهرورزان) و محمدجواد ضرابیان (زیباترین) او را تا اوج شهرت پیش برد. در این آلبوم ها افتخاری موسیقی کاملا اصیل و سنتی را در کارهایش اجرا می کرد. آواز نقش پر رنگی را در این آلبوم ها ایفا می کردند و به علاوه تصنیف ها هم با وسواس خاصی انتخاب می شدند.
1370آلبوم های اجراهای خصوصی افتخاری با جلیل شهناز، حبیب الله بدیعی، غلامحسین بیگجه خوانی و محمد موسوی دست به دست می چرخید. دیگر همه افتخاری را جزو چند خواننده بزرگ ایران به حساب می آوردند.
سال های ابتدایی دهه 70افتخاری حالا حسابی جایش را در میان مردم باز کرده بود و هواداران پر و پا قرص خودش را داشت، برای همین تصمیم گرفت برود به سمت کارهای پر فروش تر یعنی «تصنیف خوانی» نقش آواز های سنتی در آلبوم های افتخاری کمرنگ می شود. سرعت انتشار آلبوم های افتخاری بالا می رود. در این سال ها بین دو تا سه آلبوم در سال منتشر می کند. آلبوم های همتای آفتاب، گل هزار بهار، امان از جدایی، تازه به تازه، افسانه، شور عشق، ناز نگاه و یاد استاد محصول همین سال هاست. البته در این بین افتخاری همچنان همکاری خود را با بزرگان موسیقی سنتی و کلاسیک مانند جلال ذوالفنون، جلیل عندلیبی، فریدون شهبازیان و کامبیز روشن روان ادامه می دهد.
13753 میلیون نسخه فروش نیلوفرانه با این رقم به رکورد جاودانه تاریخ موسیقی ایران رسید. رقمی که بعضی ها تا 7 میلیون هم روایت می کنند. آهنگسازی عباس خوشدل، تنظیم فریدون شهبازیان و ترانه های قیصر امین پور صدای افتخاری این اثر ماندگار را رقم زدند. ترانه های این آلبوم هنوز هم از رادیو و تلویزیون پخش می شوند و تقریبا تمام تصنیف های آن برای مردم نوستالژیک شده اند؛ تصنیف هایی مانند «ای نامت در دل و جان» «یارا یارا گاهی»، «صحرا صحرا دویده ام» و...
انتهای دهه 70سال های شکوفایی پاپ؛ افتخاری هم حال و هوای آلبوم ها را به سمت پاپ برد و ساز های الکترونیکی هم وارد سازبندی ها شدند. میزان فروش آلبوم های افتخاری به صورت واضحی افت کرد ودر آلبوم ها هم دیگر خبری از آهنگساز ها و نوازنده های معروف و بزرگ نبود. کم کم آهنگساز های سنتی جایشان را به آهنگسازان پاپ دادند و آهنگ ها بعضی اوقات به سمت عامیانه و کوچه و بازاری شدن پیش رفتند. در این سال ها اوج انتقادات به افتخاری به خاطر تغییر مسر محسوسی که داده بود وارد می شد. آلبوم های گل میخک، خنده بارون، خوش آمدی، نسیما، شکوه عشق، غم زمانه، خاطرات جوانی و چندین آلبوم دیگر متعلق به این دوره است.
1376داریوش مهرجویی تصمیم گرفت برای موسیقی فیلم «لیلا» تصنیف های آلبوم نیلوفرانه که آن روز ها حسابی روی بورس بود و تقریبا همه آن را گوش می دادند، استفاده کند. جالب اینجاست که تصنیف ها اصلا برای فیلم نه ساخته و نه تنظیم شده بودند ولی با این حال مهرجویی تصمیم گرفت از این تصنیف ها مخصوصا در صحنه های دو نفره لیلا حاتمی و علی مصفا در فیلمش استفاده کند. صحنه هایی که شریفی نیا با سه تارش شعر های افتخاری را می خواند یکی از ماندگارترین صحنه های فیلم شد. تصویر افتخاری که کنار آبشار و لا به لای درخت ها در حال خواندن است برای همه آن هایی که اولین بار بود تصویر او را از شبکه پنج می دیدند، هیجان انگیز بود. خواننده پر طرفدار جزو اولین کسانی بود که در تلویزیون کار تصویری انجام می داد.
ابتدای دهه 80افتخاری به روال سابقش ادامه می داد. همچنان با آهنگسازان پاپ کار می کرد و همچنان استقبال از آلبوم هایش در پایین ترین حد خود بود. استدلالی که خودش برای انتشار این کار ها می آورد خیلی جالب بود: «می خوام کار پاپ انجام بدهند تا خوانندگان پاپ بدانند پاپ یعنی چی!»
سال های میانه دهه 80بعد از یک گردش 180 درجه ای و رفتن به موسیقی پاپ و انتشار آلبوم های سریالی، افتخاری تصمیم گرفت تا دوباره به حال و هوای کارهای قبلیخودش برگردد. اولین اثر را هم در این دوره به بازخوانی مرحوم علی تجویدی (آلبوم به دنبال دل) اختصاص داده بود که البته قبلا هم توسط خواننده های دیگر خوانده شده بود. آثار بعدی او هم تاکنون مانند بردی از یادم (باز خوانی آثار بدیعی، خالدی و ملک) قصه شمع، همسایه (عطاالله چنگوک) و تنها تو میمانی همین حال و هوا را داشتند و خیلی از قطعات آن را باز خوانی آثار سنتی قدیمی تشکیل می داد.
1386خبر خواندن آهنگ سپاهان با صدای افتخاری آن قدر برای طرفداران تیم هیجان برانگیز بود که تمام اصفهانی ها و طرفداران سپاهان را ذوق زده کرد. این آهنگ به مناسبت حضور سپاهان در فینال جام قهرمانان باشگاه های آسیا ساخته شده بود.جنجال لب خوانی او در کنسرتی در رشت خبر ساز شد. افتخاری گفت من برای کنسرت رفته بودم اما نه در سالن کارخانه.
1388در این سال افتخاری دو آلبوم عاشقا سلام، عاشقا درود را منتشر کرده بود که حدود 150 هزار نسخه فروش کرد که نسبت به آلبوم های قبلی اش افت بسیار شدیدی داشت و در یک مصاحبه گفته بود که قصد دارد از این به بعد کمتر کار موسیقی انجام دهد.
1389هنوز چند ماه از این حرف نگذشته بود که دو آلبوم از افتخاری به صورت همزمان منتشر شدند، «گرفتار و جاده ابریشم». هرچند این آلبوم ها هم با استقبال چندانی رو به رو نشد و کمتر از 10 هزار نسخه فروش کرد.
منبع : هفته نامه همشهری جوان/ شماره 258/ سید علی اصغر رضوی


نظرات کاربران :
:نام
:نظر شما
لینک های مفید
لینک های مفید
تازه ترین مطالب
خودروهای میلیاردی در ایرانعکسهای چاووشی قبل از عملعکس اپن دو طرفه ی اشپزخانهانواع اپن آشپزخانهجدیدترین کابینت آشپز خانهجدیدترین کابینت آشپز خانهتهیه عصرانهمدل کت و دامن فرانک ابراهیم پورمدل کت و دامن فرانک ابراهیم پورانواع کلاه وشالگردنMP4مثل تو هیچ جایی ندیدمآموزش گام به گام شنیون موسالگرد ازدواجتان مبارکجديدترين مدل كوتاهي موجديدترين مدل كوتاهي مومو چرا سفیدبازیگران منحرف ایرانیقیمت ماشین فراریاموزش شینیون ساده مواموزش شینیون ساده موگچ بری اپندانلود تمامی اهنگ های ارمین 2afmفلافل طرز تهیه بهترین نوعفلافل طرز تهیه بهترین نوعمدل مانتوشلوارمدل شنیون مو2014مدل شنیون مو2014hمدلهای مختلف برای اپن اشپزخانهمدل شنیون سادهمدل شنیون سادهمدل شنیون سادهدانلود اهنگ چیه چیزی شدهپرده شالشابلون روی دیوارجدیدشابلون روی دیوارجدیدعکسهای کارتونیمدل موی ساده مردانهمدل موی ساده مردانهمدل موی ساده مردانهتشخیص پنکیک خوب اصلدانلود اهنگ چیه چیزی شده ارمینروش هایی برای چاق شدننگار جواهریان و رامبد جوانسالگرد ازدواجتان مبارکسالگرد ازدواجتان مبارکماسکهای طبیعی پوستمدل جدید پرده اتاق خوابعصرانه های خوشمزه همراه باعکس